W dniu 24 stycznia br. na Wydziale Prawa i Administracji (sala nr 101) odbędzie się seminarium naukowe Comparison and Further Information on the Implementation of the PIF Directive to Fight Fraud to the Detriment of the EU, organizowane w ramach projektu badawczego BETKONEXT. Seminarium odbędzie się w formie hybrydowej.
Projekt BETKONEXT, finansowany przez Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF), skupia czołowych badaczy i praktyków z Włoch, Belgii, Hiszpanii oraz Polski, którzy wspólnie analizują najważniejsze wyzwania związane z implementacją Dyrektywy PIF w krajach członkowskich Unii Europejskiej oraz ochroną interesów finansowych UE.
Dyrektywa PIF, stanowiąca fundament europejskiej walki z nadużyciami finansowymi na szkodę UE, odgrywa kluczową rolę w ochronie interesów finansowych Wspólnoty. Projekt BETKONEXT ma na celu pogłębienie wiedzy na temat jej wdrożenia, porównanie rozwiązań stosowanych w różnych państwach oraz identyfikację wyzwań i dobrych praktyk.
W wydarzeniu udział wezmą wybitni przedstawiciele środowisk akademickich oraz praktycy, którzy w trakcie paneli, debat i sesji warsztatowych podzielą się swoimi doświadczeniami i wynikami badań. Jednym z koordynatorów projektu jest prof. dr hab. Maciej Serowaniec.