Kontakt ul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

Studia Podyplomowe w zakresie Prawa finansowego jednostek samorządu terytorialnego

KANDYDACI


Studia skierowane są do osób zatrudnionych w komórkach budżetowo-finansowych jednostek samorządu terytorialnego lub osób ubiegających się o zatrudnienie w jednostkach samorządu terytorialnego.

LICZBA  MIEJSC


50 miejsc

SPOSÓB  REKRUTACJI  I  ZASADY  KWALIFIKACJI


Złożenie kompletu dokumentów w sekretariacie studiów.

WYMAGANE  DOKUMENTY


MIEJSCE  SKŁADANIA  PODAŃ


Wydział Prawa i Administracji UMK w Toruniu,
ul. W. Bojarskiego 3, pokój nr 15
(poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 15.00)

TERMIN SKŁADANIA  PODAŃ


 od  24 czerwca 2024 r. do 30 września 2024 r.

OPŁATA  ZA  STUDIA            >>> BEZ WPISOWEGO<<<


4600 złotych – opłata jednorazowa – najpóźniej do dnia pierwszego zjazdu

2300  złotych w dwóch ratach – 1. rata najpóźniej do dnia pierwszego zjazdu, 2. rata w ciągu 7 dni od dnia pierwszego zjazdu w semestrze letnim

575 złotych miesięcznie – 1. rata najpóźniej do dnia pierwszego zjazdu; pozostałe raty do 7. dnia w kolejnych miesiącach

Wpłat należy dokonywać na indywidualny numer konta podany w informacji o przyjęciu na studia.

Wyboru systemu płatności dokonuje się na podstawie poniżej załączonego oświadczenia, które należy złożyć najpóźniej na 7 dni przed planowanym terminem pierwszego zjazdu.

ZARZĄDZENIE Nr 123 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 5 września 2019 r. w sprawie zasad pobierania opłat za kształcenie na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (414 KB)

Załącznik nr 1 do zarządzenia Nr 123 Rektora UMK z dnia 5 września 2019 r. OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE OPŁAT ZA KSZTAŁCENIE NA STUDIACH PODYPLOMOWYCH (269 KB)

CZAS  TRWANIA


2 semestry – 150 godzin zajęć

PROGRAM  STUDIÓW


Studia podyplomowe ukierunkowane są na wzmocnienie kompetencji zawodowych oraz praktycznych umiejętności uczestników w zakresie problematyki prawnofinansowej realizowanej w jednostkach samorządu terytorialnego. Celem studiów jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z zakresu szeroko pojętych finansów publicznych, które są stosowane i realizowane w jednostkach samorządu terytorialnego. Podczas zajęć uczestnicy poznają teoretyczne i praktyczne aspekty dotyczące samorządowej problematyki budżetowej, podatkowej i kontrolno-nadzorczej. Absolwent studiów podyplomowych będzie posiadał ugruntowaną
wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu prawa finansów publicznych. W szczególności będzie potrafił przygotować poprawne projekty aktów prawa miejscowego z zakresu finansów samorządowych, będzie znał reguły i zasady dotyczące gromadzenia środków publicznych oraz ich wydatkowania, będzie znał i rozumiał zasady dotyczące rachunkowości budżetowej i sprawozdawczości – budżetowej i finansowej, a także na bardzo dobrym poziomie będzie znał mechanizmy budżetowe i podatkowe niezbędne w funkcjonowaniu jednostek samorządu terytorialnego.

Program studiów – Prawo finansowe JST (356 KB)

Plan studiów – Prawo finansowe JST (161 KB)

ORGANIZACJA ZAJĘĆ


Zajęcia odbywają się w formie hybrydowej – tylko w soboty:

październik 2024 – czerwiec 2025

FORMA  ZALICZENIA


Złożenie egzaminów i uzyskanie zaliczeń

KIEROWNIK  STUDIÓW


 

ZAPISY  PROWADZI  I  WSZELKICH  INFORMACJI  UDZIELA


mgr Katarzyna Siódmiak

Wydział Prawa i Administracji UMK, pok. 15

e-mail: k_siodmiak@umk.pl

tel.: 56 611 40 18